Ahoj děti, zase tu pro vás máme nějaké úkoly. Minulý týden jsme si přivítali jaro a přestože se studená zima nechce vzdát vlády, už moc dlouho tu nebude. Tak si to jarní počasí můžete vytvořit doma. Kdo nemá možnost tisku doma, má připravené materiály v boxíku před školkou. Kdo bude chtít, může se zase u plnění úkolů vyfotit a fotky poslat na e-mail školky. skolka@szhorniplana.cz.

Zdraví Vás vaše učitelky Zdenka a Helča.

Odkazy na úkoly najdete zde:

BÁSNIČKA:   Básnička o jaru

POHÁDKA:  Jak se zahrádka probudila

MATEMATICKÉ PŘEDSTAVY – Obrázky si rozstříhejte jako puzzle a pak je skládejte dohromady podle počtu – Počítání sněženek 1,2,3

 Počítání sněženek 4,5,6

VENKOVNÍ AKTIVITY S ÚKOLY: Jarní procházka 1,   Jarní procházka 2

TVOŘENÍ:  Vyrábění jarní krajinky

POPIS: Připravte si věci podle obrázku, potom si nastříhejte ruličku od toaletního papíru do poloviny na proužky. Ty si roztáhněte od sebe, aby vám vytvořili kruh. Proužky si natřete barvami a obtiskněte na čtvrtku. Kolečka můžete tiskat korkovým špuntem nebo houbičkou nebo čímkoliv, co se vám bude hodit. No a pak už si jen sami rozmyslete jaké obrázky si z obtiskaných paprsků chcete vytvořit a domalujte si je pastelkami nebo fixami. Těšíme se na vaše výtvory.