Od čtvrtka 7. listopadu po celé tři dny měli především žáci osmých a devátých tříd základních škol možnost se blíže a konkrétněji seznámit s nabídkou studijních a učebních oborů vystavujících středních škol na Výstavišti v Českých Budějovicích.
Protože i naše deváťáky čeká v letošním školním roce nelehký úkol spojený s výběrem školy, na které budou pokračovat v cestě za vzděláním, vyrazili jsme do Českých Budějovic i my.
V několika pavilonech ale i na volné ploše jsme zhlédli prezentace středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a speciálních škol. U jednotlivých stánků jsme se mohli seznámit se vším, co ony školy poskytují svým studentům. Viděli jsme i ukázky řemesel.
V úterý 12. 11. jsme navštívili Úřad práce v Českém Krumlově, kde jsem vyslechli povídání p. Vedla, který žákům poradil, jak postupovat při volbě povolání, na co se zaměřit, z čeho vycházet.
Další informace mohou žáci získat na internetových stránkách gwo.cz, istp.cz a v Atlasu školství.
Jana Klímová, tř. učitelka

Fotografie zde:https://www.rajce.net/a16489827#310CC034-F756-44C7-A9B1-7ADD29A48CAB.jpg