Do šesté třídy pravidelně přicházejí noví žáci, stejně tak bylo i letos. Aby se poznali nejen oni mezi sebou, ale i s učiteli, organizuje škola stmelovací pobyt pod názvem Mosty. Letos se akce uskutečnila ve dnech 11. – 12. 9. Před odjezdem do Nové Pece měli žáci za úkol napsat, co od akce očekávají. Většinou to byla zábava, hry, soutěže a vzájemné seznámení a podle grafu nálady se na pobyt většina těšila.

Celé odpoledne žáci plnili pod vedením učitelů různé úkoly, hráli hry, učili se pracovat s buzolou, hledali poklad atd. Během činností si velmi často měnily i skupiny, aby děti zvládaly komunikaci a spolupráci se všemi spolužáky, učily se vzájemně si důvěřovat a domlouvat si pravidla při plnění úkolů.

Po chladné noci a po snídani jsme vyrazili na Medvědí stezku. Nejdříve nás autobus dovezl na Jelení vrchy a odtud už jsme museli pěšky. Někteří šli rychleji, povídali si, jiní pozorovali okolí a neustále se na něco dotazovali. Všichni byli spokojení a trochu i unavení. Graf nálady i závěrečná hodnocení jasně řekly, že se akce líbila a splnila téměř všechna očekávání. A některé maličkosti určitě zvládneme vyřešit během školního roku.

Hana Bürgerová

Více fotografií v albu zde