Hned druhý den po začátku školy se konala již tradiční stmelovací akce pro 6. ročník – Mosty v Nové Peci. V letošním roce se jí účastnily dvě třídy – 6.A a 6.B, do které přišli noví žáci.

Po obědě jsme odjeli vlakem do Nové Pece, kde na žáky čekalo akční odpoledne. Žáci se seznamovali mezi sebou, snažili se spolupracovat a důvěřovat si při plnění nejrůznějších úkolů. Byly pro ně připraveny nejrůznější hry a úkoly, při kterých zároveň poznávali i nové učitele, kteří je budou na druhém stupni provázet jejich cestou vzdělání. Na závěr jsme si všichni užili táborák a zazpívali jsme si při doprovodu kytary.

Po chladné noci jsme se nasnídali a posilnění vyrazili pěšky na cestu do Bližší Lhoty, kterou jsme si zpestřili několika hrami a někteří žáci i sběrem hub. Do Horní Plané jsme se vrátili přívozem.

Akce nám pomohla vzájemně se trochu více poznat a pěkně nastartovala vstup žáků na druhý stupeň.

L. Kášová a M. Špaková