V úterý 26. 11. 2019 se žáci 4. třídy vydali do Českého Krumlova, kde se měli sejít s žáky ze spřátelené školy z Tiefenbachu, se kterými se už setkali v Pasově na Waldjugendspiele. Program byl pestrý. Nejprve nás paní Vacková provedla klášterem, kde děti plnily různé úkoly. Největší zábavu si děti užily při zkoušení dobových kostýmů. Mohly se převléci za princezny, krále, rytíře nebo panoše. Pak jsme se rozdělili na skupiny a každý si mohl vyrobit dáreček podle svého. někdo se podíval do dílny kováře, kde si vyrobil přívěsek na krk. Druhá skupina se podívala k hrnčíři a vyrobila si keramické zvířátko a třetí skupina vyráběla mýdlo a sůl do koupele. A co dětem nejvíce líbilo? Zkoušení kostýmů, tvoření  v dílnách a také hladomorna.

Na fotky z akce se můžete podívat zde