Dne 28. května jsme vyrazili na náš poslední velký výlet.

Před sebou jsme měli šestihodinovou cestu vlakem směr Liberec. Vyjeli jsme brzy ráno a do Liberce jsme dorazili v odpoledních hodinách.

Hned po příjezdu na nádraží v Liberci, nás tramvaj zavezla do Technického muzea, ve kterém jsme viděli veterány aut, tramvají, autobusů a kamionů. Pak jsme se pěšky vydali na Univerzitní koleje, kde jsme se ubytovali. V podvečerních hodinách jsme vyšlapali na Libereckou výšinu, odkud byl hezký pohled na město a na Ještěd, který právě vystupoval z mraků.

Ve středu ráno jsme se vydali na Ještěd. Cesta byla velmi náročná, někteří z nás sotva popadali dech, ale zvládli jsme to všichni a odměnou nám byl krásný výhled do okolí. Unavení jsme sešli dolů a zamířili na návštěva IQ Landie. Několik pater plných přírodních věd, techniky a nejrůznějších pokusů zajistilo velice zajímavé odpoledne. Na konci dne jsme za odměnu zamířili do kina.

Následující den jsme se vydali do ZOO, Botanické zahrady a Dinoparku. V ZOO jsme viděli bílého tygra, který je jedním ze symbolů Liberce. V Botanické zahradě jsme shlédli ve sklenicích ukázky různých typů přírody, z čehož nejzajímavější byla asi pouť s kaktusy. V Dinoparku jsme si zopakovali vědomosti o dinosaurech, které jsme získali v hodinách přírodopisu.

V pátek ráno jsme vyklidili pokoje, rozloučili se s Libercem a nasedli na vlak domů.

Děkujeme paní učitelce Kášové a paní učitelce Bürgerové za krásný výlet. Budeme mít na co vzpomínat 9.B