Poslední dva týdny ve škole byly doslova nabité množstvím nejrůznějších předvánočních akcí určených nejen dětem, ale i jejich rodičům a široké veřejnosti. Dlouhé týdny příprav se nakonec vyplatily, protože veškerý naplánovaný program proběhl hladce a všichni účastníci si odnášeli spoustu zážitků a tu správnou předvánoční náladu.

Za mnohé z aktivit lze připomenout několikrát reprízované představení dramatického kroužku pod vedením pana Josefa Šabaky. Dlouhodobá práce s dětmi byla několikrát oceněna dlouhotrvajícím potleskem a uznáním.

Velmi příznivě byly přijaty vánoční dílny, při nichž si děti vyrobily vánoční ozdoby, kterými pak mohly nazdobit stromeček nejen ve škole, ale i doma. Doprovodný program vyvrcholil hudebním vystoupením třídy paní učitelky Lenky Kášové.

K adventnímu času patří neodmyslitelně také vánoční tvoření našich žáků v Domově důchodců v Horní Plané. Přírodní materiál i rady poskytly prostřednictvím paní Heřmánkové Vojenské lesy a žáci 9. třídy tak mohli ozdobením vánočního stromku a malými dárky udělat radost obyvatelům zdejšího domova.

Ivo Černý