6. 6. jsme vyrazili v 7 hodin směr Kaplice. Starší žáci natěšení, zejména Jirka Kuča, který si chtěl spravit chuť na skoku dalekém, kde na Poháru rozhlasu vyhořel na přešlapy. A mladší zvědaví, z části nervózní, co je vlastně čeká.
Po příjezdu jsme zabrali šatnu a šli se vyklusat, abychom se trochu zahřáli. U zápisu závodníků bylo tolik změn, že se starty zdržely o celou hodinu.
Začínali jsme sprinty na 60 m a skokem vysokým mladších žáků. A o překvapení se nám postaral hned v úvodu Jan Kroufek, když svým časem vyběhl krásnou stříbrnou medaili!!!
Další mladší závodníci sbírali zkušenosti a pozorovali starší atlety v probíhajících disciplínách. A že bylo na co koukat! Starší žáci skákali přes 6 m do dálky, skok vysoký a překonání výšek jeden a půl metru pouze nůžkami, no bylo toho mnoho a bylo to dlouhé. Již zmíněný J. Kuča si nakonec svým výkonem vyskákal stříbrnou medaili ve skoku dalekém.
J. Sivákovi na bronz chybělo půl metru v hodu míčkem.
Každopádně se všichni moc snažili a většina ze sebe vydala úplně vše.
Výprava nakonec skončila mezi školami na krásném 4. místě, se dvěma stříbrnými medailemi za individuální výkony.  A za to patří všem obrovské poděkování a uznání!!
Nasbírali jste spoustu zkušeností, viděli konkurenci na vlastní oči. Získat medaile mezi více jak 150 soutěžícími, to už je opravdu veliký úspěch!!
Ještě jednou moc děkujeme a gratulujeme.
Mgr. Michal Pernecký