Výprava žáků základní a mateřské školy Horní Planá vyrazila dne 7.5.2024 do Kaplice na POHÁR ROZHLASU v plném složení 20 atletů. Závodit se mělo ve štafetovém běhu, běhu na 60 m ,400m, 800m, 1000m a 1500m, dále ve skocích dalekém a vysokém a v neposlední řadě v hodu kriketovým míčkem a vrhu  koulí. Letos jsme měli zastoupení ve všech disciplínách jak v mladších, tak starších žácích dívek i chlapců. Po počátečních změnách v rozpisech jsme odstartovali štafetami a ihned z nich se svěřenci naší školy přesouvali na jednotlivá stanoviště ve skocích. Ve skoku vysokém překvapil –  a nejspíš i sám sebe – Ivan Absolon, který se umístil na krásném 3. místě ve své kategorii a Míša Kvášová, která byla 6. z 18 závodnic v celém okrese!! Dařilo se i v běžeckých disciplínách, kde dominoval zejména Deniel Hrdlička celkově 2. v běhu na 1000m – obrovský úspěch a druhý v běhu na 60 m a Míša Kvášová jako první ve svém rozběhu!! Ovšem nejen tyto úspěchy, ale snaha všech závodníků se počítala. V konkurenci 200 dalších závodníků si vedli více než skvěle a naší škole dělali obrovskou čest. I přesto, že tato soutěž je bodována jako závod celého družstva a zde jsme jako celek na medaile bohužel nedosáhli, byla to obrovská zkušenost a obrovské nasazení ode všech zúčastněných. Za to jim patří obrovský DÍK A POCHVALA.  Pevně věřím, že v červnu na Atletické olympiádě překonáte květnové výsledky a zpět se vrátíme s medailemi za jednotlivé disciplíny !! Veškeré výsledky je možno shlédnout v příloze.

Za to, že jsme na závody mohli vyjet děkujeme nadaci ČEZ JHC PR23/61920 EPP – projekt s názvem „PODPORA TALENTŮ NA LIPENSKU“

Výsledky pohar rozhlasu 2024

Budu držet palce, s díky Michal Pernecký