V pátek 29. 4., den před „čarodkami“, jsme se domluvili, že si uděláme čarodějnické vyučování. Jak učitelé, tak žáci mohli přijít vystrojení jako čarodějnice, čarodějové, mágové a trochu školu oživit kouzly. Vyučování se však také neslo ve stylu čarodějnic. V matematice děti například počítaly, pod jakým úhlem čarodějnice míchá lektvar nebo pod jakým úhlem letí na koštěti. Pro matematiku v jiné třídě zase byly připraveny čarodějnické převody jednotek. Schválně, rychlostí kolika komářích křídel za sekundu (k.k.s-1) letíte, pokud letíte rychlostí 10 netopýřích křídel za sekundu (n.k.s-1)? V občanské výchově v 7. A jsme ale probírali i vyhlášku, a sice Vyhlášku o bezpečnosti létání na koštěti. Ta pak byla také předlohou pro vyučování v češtině. Děti si na ní trénovaly druhy vět, vyhledávání sloves a určování mluvnických kategorií. V dějepise se žáci dozvěděli, proč se vlastně čarodějnice slaví a za výtvarku pak zkusili čarodějnici nakreslit. Jak by asi vypadala podle nich ta, která se jmenuje Bábi Zlopočasná? Na závěr nás čekaly ve školní jídelně ještě dvě naše kolegyně 🙂

Kolektiv vyučujících v Jiráskově ulici

čarodějnice Jiráskova