Ve čtvrtek 16.12. měli deváťáci jedinečnou možnost podívat se do Temelína, dozvědět se spoustu zajímavých informací a zasoutěžit si o pěkné ceny. Ze třídy jsme se připojili do Teamsů JE Temelín a dostali jsme se do studia, kde se nám a dalším připojeným školám věnovali dva moderátoři. Společně jsme se podívali do různých koutů elektrárny, zjistili jsme, kolik peletek paliva najdeme v jaderném reaktoru, jak je celá elektrárna velká, jak je to s oblečením a dokonce i to, že málokdo má přístup všude. A to zdaleka nebylo všechno. Během hodinové online prohlídky plné povídání, diskuzí, schémat nebo virtuálního pohybu po areálu byli i žáci několikrát zapojeni do přenosu v různých tipovacích výzvách. Nakonec měli moderátoři pro každou školu otázku a nejrychlejší (nebo nejhlasitější) správná odpověď ve třídě získala pro daného žáka pěkné ceny.

L. Kášová a M. Špaková