Deváťáci v Blanském lese našlapali přes 20km

 

Posledních několik dní své povinné školní docházky využili deváťáci k poznávání zajímavých míst na Českokrumlovsku. První z takových expedic uskutečnili tuto středu výstupem na nejvyšší horu Blanského lesa Kleť.

Za velmi příjemného slunečného letního počasí jsme vyrazili ranním vlakem do Kájova, odkud jsme záhy začali stoupat k obci Lazec a poté již zalesněným terénem k hájovně Plánský. Odtud již vedla zelená turistická značka strmým stoupáním až na vrchol Kleť (1084 m n.m.). Převýšení přes 500 metrů a vzdálenost přes 11km jsme s krátkými zastávkami zdolali za necelých 200 minut.

Nahoře nás čekalo příjemné posezení s občerstvením (hranolky a kofola jasně zvítězily.-)) a výstupem na nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách.

Krátce po poledni jsme začali sestupovat po turistické značce do Domoradic, kde jsme před příjezdem vlaku našetřili necelou hodinku na občerstvení a drobné nákupy.

Jedna z posledních společných akcí se vydařila a všichni i přes pořádnou porci 21km v nohách neztratili dobrou náladu.

Zvláštní uznání patří i malému jorkšírovi, který nás celou cestu se svou paničkou Nelou doprovázel a únava na něm nebyla poznat ani chviličku.

Tř. učitel : Ivo Černý