Na čtvrtek 6.6. jsme měli naplánován zajímavý výlet – Splouvání Vltavy na raftech. Celý týden jsme s napětím sledovali předpověď počasí a stav vodní hladiny na řece Vltavě. Nakonec jsem se rozhodli, že i když předpověď hlásila občasné deště a bouřky, nejsme z cukru, a že to zvládneme. A dobře jsem udělali, protože počasí nám přálo!

Ve čtvrtek ráno jsme odhodlaně a plni nadšení nasedli na autobus směr Vyšší Brod. Nafasovali jsme rafty, pádla a záchranné vesty, sbalili věci do sudů, nasvačili se a už se těšili na vodu. Po důkladném školení od držení pádla, přes vodácký slovník, bezpečnost na vodě apod. jsme konečně nasedli do raftů. Chvíli jsme trénovali na klidné vodní hladině pod přehradou a pak už jsme se pustili po proudu vstříc novým zážitkům.

První jez budil na první pohled trochu strach, ale po jeho projetí jsme věděli, že hravě zvládneme i všechny ostatní. První zastávka byla v občerstvení U tří veverek, kde jsme se posilnili obědem a pokračovali dál. Na lodích panovala skvělá nálada, a dokonce jsme si lodě spojili a hráli „lodní přehazovanou“ s malým míčkem, který jsme našli plavat na hladině řeky.

Do kempu U Fíka, jsme dorazili před čtvrtou hodinou, těsně předtím, než přišla půlhodinová průtrž mračen a silný vítr. Naštěstí vzápětí vyšlo slunce, a tak jsem si v kempu a u ohně opekli buřty a užili hezký podvečer. O půlnoci nás čekal zážitek v podobě silné bouřky, kdy jsem zachumlaní ve spacácích počítali rozestupy blesků a hromů a odhadovali vzdálenost bouřky. Naštěstí nebyla dlouhá, a tak jsem po jejím doznění spokojeně usnuli.

Druhý den jsme sbalili spacáky, posnídali a zamířili dál po proudu do naší cílové stanice, kterou byl Český Krumlov.

Výlet se náramně povedl. Počasí bylo krásné; zažili jsme sluníčko, zmokli jsme a noční bouřku si budeme pamatovat ještě dlouho. Děkujeme tímto všem dospělým, kteří s námi jeli a také manželům Mrázků, kteří nám do kempu přivezli a zase odvezli naše spacáky a karimatky.

Žáci devátých tříd