Exkurze na Olšinu

V pondělí 22. 6. se žáci 3. třídy společně s žáky z Rakouska zúčastnili exkurze pro školy z regionu v rámci projektu „Biodiverzita stanovišť na Šumavě“.
Cílem akce je hravou formou přiblížit žákům téma biodiverzity v lese a na jeho okraji a posílit jejich vztah k ochraně přírody. Začali jsme v Návštěvnickém centru. Po úvodním seznámení a představení se děti rozdělily do dvojic. Vždy jeden z Česka a jeden z Rakouska. Při procházce po naučné stezce plnily jednoduché úkoly. Poznávaly rozmanitost biotopů na Olšině.                                                               Lenka Jandová