Sportovní hala v Horní Plané bouřila. Nový florbalový turnaj základních škol měl úspěch

Obří emoce vládly ve dnech 21. a 23. února v hornoplánské sportovní hale. Uskutečnil se zde nultý ročník florbalového turnaje základních škol, za kterým organizačně stála ZŠ Horní Planá. Odezva? Vynikající! Děti se do zápasů pouštěly s velkou vervou, stejně tak do fandění, kdy byl radostný křik až ohlušující. Vidět ale bylo i zklamání, a dokonce také slzičky. Zkrátka… hornoplánská základní škola s největší pravděpodobností odstartovala novou tradici, na kterou se budou účastníci těšit dlouho dopředu!

„Skutečně se budeme snažit udělat z florbalového turnaje tradici. Děti se nadchly, bylo evidentní, jak moc je to baví. Stejně tak potěšilo, že hráčům přišli fandit i někteří rodiče a že turnaj podpořili místní podnikatelé a také město. Jsme rádi, že se akce povedla, máme z ní fajn pocit!“ uvádí ředitelka ZŠ a MŠ Horní Planá Eva Dlouhá a jedním dechem dodává, že největší zásluhu na celém turnaji má učitel Michal Pernecký, který na hornoplánskou základní školu nastoupil teprve v tomto školním roce. „Dokázal děti namotivovat, stejně tak i kolegy. Vytvořil kolem sebe skvělý tým, který se postaral o bezproblémový průběh akce.“

Zmíněný učitel říká, že jedním z důvodů k organizaci akce byla snaha získat děti pro sport, který v Horní Plané není tolik rozšířený. „Prostě jsme si řekli, že to zkusíme. Že když si děti zahrají na mimoškolní úrovni, třeba je to k florbalu přivede. A jak ukázal hned první den, který byl věnovaný prvnímu stupni ZŠ, akce splnila svůj účel. Děti byly spokojené, říkaly, jak moc jsou rády, že se turnaj uskutečnil. Stejně povedený byl i druhý den,“ popisuje Michal Pernecký. „Mimochodem velká účast byla i od holek, což je fajn. Dá se říct, že jsou tady ve městě jak chlapci, tak děvčata na stejné startovní pozici.“

První den se zúčastnily týmy z Horní Plané, Kájova, Volar a Nové Pece. Druhý den z Horní Plané, Volar, Frymburku a ZŠ Linecké v Českém Krumlově. „Všem moc děkujeme za účast a skvělou atmosféru. Těšíme se na další ročník!“ uzavírá ředitelka Eva Dlouhá.

Výsledky:

Dívky 6. a 7. třída: 1. místo ZŠ Frymburk, 2. místo ZŠ Horní Planá, 3. místo ZŠ Volary

Chlapci 6. a 7. třída: 1. místo ZŠ Linecká Český Krumlov, 2. místo ZŠ Volary, 3. místo ZŠ Frymburk

Dívky 8. a 9. třída: 1. a 2. místo ZŠ Horní Planá, 3. místo ZŠ Linecká Český Krumlov

Chlapci 8. a 9. třída: 1. místo ZŠ Volary, 2. místo ZŠ Frymburk, 3. místo Horní Planá

 

Václav Votruba, tisková zpráva

Více foto ke stažení zde:

Klikni pro stažení.

Stažení galerie je časově omezeno do 2. března 2023