Osmáci na výtvarné dílně a filmovém festivalu

Poslední březnový den jsme si naplánovali po delší době cestu do Českého Krumlova. Čekal nás velmi nabitý program. Nejprve jsme se učili ve zdejším muzeu atraktivní znovuobjevenou výtvarnou metodu – enkaustiku. Jedná se o techniku založenou na propojení barev a horkého vosku. Z téměř dvouhodinové lekce jsme si odnášeli krásné originální obrazy.

Poté jsme se přesunuli do Městského divadla na 24. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Zhlédli jsme 3 dokumentární filmy z produkce Nizozemí a Belgie. První film zpracovával téma života člověka se zrakovým postižením, druhý vyprávěl o dospívající dívce Roos, která prožívá přeměnu svého bratra Jula v dívku. Třetí, belgický film,  zachycoval 3 příběhy dětí v době lockdownu. Po každém z nich jsme diskutovali s organizátory o tématech ve filmech.

Prožili jsme příjemný čtvrtek a obě návštěvy nás velmi obohatily.

Ivo Černý a žáci 8. třídy