Ve čtvrtek 13. června se zase po roce konalo krajské kolo rybářské olympiády ve Vodňanech. I letos měla naše škola v tomto kole zástupce, Jiřího Uhlíře ze 7. třídy. Jura jako jediný ze školy postoupil ze školního kola, k čemuž potřeboval mít alespoň 90 bodů z celkem 100 v rámci testu. Ve Vodňanech si organizátoři pro soutěžící připravili celkem čtyři disciplíny, ve kterých měřilo své síly celkem 29 soutěžících z různých škol jihočeského i plzeňského kraje. V teoretickém testu i poznávačkách ryb a vodních bezobratlých patřil Jura opět, stejně jako loni, mezi první tři nejlepší. Poslední disciplína však rozhodla. Lov ryb na plavanou na nadjezí řeky Blanice. Během rybaření se spustil déšť, občasně doprovázený i hromy, který přiměl organizátory soutěž ukončit dříve, než se původně plánovalo. Více než polovina účastníků, včetně Jury, nechytila ani jednu rybku. I s tímto nezdarem na konci je však 8. místo krásným zakončením olympiády a příslibem, že příští rok je stále o co se v rybářské olympiádě snažit. Žádný ze soutěžících také neodešel s prázdnou – i Jura si odvezl kromě diplomu plnou tašku rybářských pomůcek, které jistě brzy využije prakticky. Ještě jednou moc děkuji za účast a příští rok u školního kola na viděnou.

M. Špaková