Dne 2. 6. se žáci z Horní Plané vypravili na krajské kolo branného závodu POKOS. Zde je čekalo 17 stanovišť, střelba, jízda na raftu, zdravověda a první pomoc a spousta sportovních disciplín. Díky pomoci Marcela Lorenze mohly děti před závodem trénovat na Lipně jízdu na raftu a společně s army oddílem nacvičovat uzly, práci s mapou a získávat další důležité rady pro budoucí soutěž.
Po příjezdu jsme obdivovali vojenskou techniku, nechali si vysvětlit některé ze systémů obrany a pak se šli rychle seřadit po boku dalších 16 družstev, která se do Českých Budějovic probojovala. Zahájení odstartoval přelet vojenského letounu a pak už se muselo velmi rychle přesouvat mezi stanovišti, protože čas běžel!
Pomoc a trénink se projevil a náš čas na raftu a hody granátem byly nejlepší v soutěži. Bohužel nám to však na medaile nestačilo. Po usilovném boji, kdy ze sebe závodníci z Plané vydali úplně vše, jsme skončili na krásném 6. místě.
Všem děvčatům a chlapcům, kteří bojovali a reprezentovali naše městečko, náleží dík a respekt.
Moc děkujeme!!
Mgr. Michal Pernecký