Ve čtvrtek 15. června jeli dva naši postupující rybáři, Jiří Uhlíř a Tomáš Jagr, bojovat o umístění v krajském kole rybářské olympiády do Vodňan. V krásném prostředí pořádající Střední rybářské školy na ně čekaly celkem čtyři úkoly. Kluci ve školní budově prošli vědomostním testem, poznáváním ryb a určováním vodních rostlin a bentosu. Mohli si také po těchto úkolech školu a jezírko u ní prohlédnout. Po obědě je však čekala ještě poslední disciplína – lov ryb na plavanou na řece Blanici. Ve vědomostních disciplínách se oběma žákům dařilo. V testu znalostí byl Jiří Uhlíř dokonce nejlepší ze všech účastníků, v dalších dvou vědomostních úkolech pak byl také velmi úspěšný (vždy mezi prvními třemi nejlépe bodovanými). V rybářských závodech na řece však rybky na háček moc nechtěly ani jednomu z našich žáků a úlovků bylo celkově velmi málo, až na dva soutěžící, kteří nejspíše zabodovali nějakou speciální návnadou a zakrmením.

Celkově si Jirka Uhlíř odvezl ceny za 4. místo a Tomáš Jagr za 10. místo z celkových 27 účastníků. Moc děkujeme za účast v soutěži a gratulujeme ke krásným umístěním.

M. Špaková