Lyžařský kurz, který se konal v italské Aprice v termínu od 15. do 21. ledna 2024, byl velkým úspěchem.
Byl jsem velmi hrdý na naše žáky. I ti, kteří začínali s lyžováním, se rychle zlepšili a na konci kurzu už zvládali jezdit po červených sjezdovkách. Bylo vidět, že se děti snažily a že je lyžování opravdu baví.
Lyžařský kurz probíhal v rozmanitém počasí. Zažili jsme si azurové nebe a slunce, ale také vánici, déšť a mrazivé teploty až -18 stupňů Celsia. Děti ale vše ustály a lyžování v nadmořské výšce kolem 2000 metrů si velice užívaly.
Velká pochvala patří všem, kteří se na hladkém průběhu kurzu podíleli. Byli to členové týmu instruktorů a doprovodu: paní Pešlová, Šeligová, Dušková a pan Lorenc. Všichni pracovali perfektně a vytvořili sehraný tým. Díky tomu se děti cítily dobře a mohly se plně soustředit na lyžování.
Zapomenout nesmíme ani na vedení školy, které se postaralo o bezchybný chod, dotaci na dopravu a pojištění všech zúčastněných.
Lyžařský kurz v Aprice byl pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem. Děti si zlepšily své lyžařské dovednosti a zároveň se skvěle pobavily. Nechyběla diskotéka, hry ani procházky.
Pro všechny to byla určitě obrovská změna v přístupu k lyžařskému kurzu  a já pevně věřím, že takovýchto změn prožijeme ještě mnoho.
Mgr. Michal Pernecký, vyučující TV