Ve dnech 9. – 13. 1. 2023 se uskutečnil lyžařský výcvik pro žáky 7. tříd. Protože byla ještě volná místa, mohlo se zúčastnit i pár osmáků a deváťáků. Pobývali jsme v Železné Rudě v malém penzionu společně s žáky českokrumlovské základní školy.

Zima nám, co se týče sněhu, moc nepřála a sjezdovkou vhodnou pro lyžování byla pouze ta se jménem Spodní Šance v lyžařském areálu Špičák, kam jsme se po celou dobu našich lyžařských dní dostávali skibusem.

Lyžovat denně ale nechtěli všichni, a tak využívali hezkého počasí a chodili na túry poznávat krásy Šumavy. Navštívili například Černé a Čertovo jezero nebo také Kneippovy lázně, ve kterých si mohli zkusit projít Kneippův chodník na Grádelském potoce.

Učitelé nám ve středu uspořádali diskotéku v místním disko klubu, na kterou jsme poctivě trénovali každý večer na chodbě penzionu. Byli jsme si i zahrát bowling a na sjezdovce jsme poslední lyžařský den jezdili s hudbou. Tancovali jsme, zpívali, a hlavně si to pořádně užili.

V den odjezdu jsme se ještě byli rozloučit s železnorudskou přírodou a vydali se domů za svými rodinami.

Ve dnech 30. 1. a 10. 2. 2023 byly pro žáky druhého stupně uspořádány dva doplňkové jednodenní lyžařské kurzy na Lipně, kam jsme se ráno dopravili autobusem. Celý den jsme lyžovali rozděleni do skupin podle dovedností a pak se sešli na společném obědě v restauraci U Yettiho.

Všechny tyto lyžařské akce byly pro nás nezapomenutelným zážitkem, moc jsme si je užili a jsme rádi, že jsme mohli být jejich součástí.  A proto chceme poděkovat paní ředitelce Evě Dlouhé, panu učiteli Perneckému a dalším, kteří se na přípravě, organizaci a realizaci podíleli a zároveň doufáme, že tohle nebyly poslední společné akce a těšíme se, co nás v tomto školním roce dále čeká.

Pavlínka Grohmanová, 9. třída