V pátek 19. dubna, těsně před Dnem Země, měli žáci 9.A možnost opět obohatit výsadby okolo cyklostezky na Maňávce o nové stromky. Již při cestě na místo jsme mohli zkontrolovat, že se loňské výsadby ujaly a krásně kvetou. I letos se sázely staré odrůdy jabloní, kterých okolo cesty přibylo 20 kousků. Nad celou akcí měli odborný dohled lesní pedagožka R. Heřmánková a další pracovníci Vojenských lesů a statků, kteří žákům radili, jak postupovat při usazení stromku v jamkách a jak stromek zabezpečit. A protože nám počasí alespoň ze začátku akce moc nepřálo (viz foto), tak jako bonus zajistili pracovníci VLS i oheň na ohřátí dětí spolu s buřty k svačině. Postupně k vysázeným stromkům přibydou i informační tabulky nejen o výsadbách, ale i o tom, kteří žáci se na výsadbách podíleli – v budoucnu se tedy naši žáci budou moci pochlubit třeba svým dětem, že právě tuhle jabloň pomáhali sázet 🙂

M. Špaková