Po loňské první zkušenosti s výsadbou stromků i letos využili deváťáci nabídky Vojenských lesů a statků a pomohli v pátek 21. 4. s vysázením dalších 30 jabloní (v osmi různých původních odrůdách) na Maňávce. Nově jim letos vyrazili na pomoc i žáci 8.A. Celá akce probíhala pod odborným dohledem pracovníků Vojenských lesů v čele s paní Heřmánkovou, která zajistila nejen odvoz žáků i materiálu, ale i celou organizaci. Osmáci se naučili, jak správně upravit připravené jamky, do jaké hloubky stromek zasadit, jak jej přichytit k podpůrným tyčím a nakonec i jak kolem každého stromku uvázat ochranné pletivo. Deváťáci si během akce také zkontrolovali, že jejich loňské výsadby zdárně rostou.

Výsadba stromů byla součástí celoškolského projektového Mezinárodního dne Země.

Markéta Špaková a Ivo Černý