V sobotu ráno 11. 1. jsme se setkali na náměstí v Horní Plané, abychom se vydali na trasu směr Maňava. Byly jsme velice potěšeny, protože přišlo 23 děti a 4 dospělí. Naše kroky vedly nejprve po cyklostezce s názvem Soutěžní cesta. Na chvíli jsme se zastavili u rybníčku, kde nám p. učitelka Bürgerová ukázala místo, kde mají postavený svůj „hrad“ bobři. Všude kolem hledaly děti větve okousané od těchto vodních hlodavců.
Na místě, kde stávala zaniklá osada Maňávka (existovala již v 16. století a v roce 1930 měla 11 domů a 133 obyvatel), jsme odbočili a vydali se k obci Maňava. Odtud jsme kolem rybníků v Perneku pokračovali po cyklostezce k vlakové zastávce Pernek a poté do Horní Plané. V nohách jsme ten den měli 11 kilometrů.

Účastníky výšlapu naleznete zde:https://www.rajce.net/a16617848

Jana Klímová