Třídenní výlet do Prahy si osmáci opravdu užili

Pomalu se blíží konec školního roku a nastává čas výletů. Jako první se vydali na cesty tentokrát osmáci a to hned na 3 dny do Prahy. Program měli opravdu nabitý.

Zázemí jsme měli v základní škole nedaleko Malostranského náměstí. Odtud jsme vyráželi pěšky i městskou hromadnou dopravou za krásami Prahy. Hned na úvod jsme stihli velkou únikovou hru, v níž soutěžila mezi sebou čtyřčlenná družstva při plnění nejrůznějších úkolů.

Druhý den začal ranní vyjížďkou pražskou paroplavbou do zoologické zahrady v Tróji.

Tam nás sice zastihl vydatný liják, ale naštěstí už v době, kdy jsme se chystali na návrat do školy, abychom se připravili na večerní představení Kytice v Národním divadle. Vlastní nastudování 7 Erbenových balad byl pro nás opravdu výjimečný zážitek.

Poslední den nás čekala návštěva Pražského hradu, viděli jsme střídání stráží, slyšeli hrát hradní kapelu a zážitek jsme měli i z monumentální stavby chrámu sv. Víta.

Vzhledem k velmi silnému ledovému větru jsme bohužel vynechali výstup na Petřín a vrátili se zpět Nerudovou ulicí.

Myslím, že si všichni křivolaké pražské uličky plné turistů užili a možná si i uvědomili, jak krásně je na Šumavě.

Ivo Černý, třídní učitel