Tento rok jsme při pěstitelských a pracovních činnostech zkoušeli pěstovat rostliny od semínka. Což byla tedy docela výzva! Vybrali jsme si chilli papričky, které jsme s velkým nadšením předtím ochutnávali a získali z nich semínka. Nejdřív naše cesta k pálivým kráskám začala tím, že jsme v zimě vyráběli dřevěné květníky a jmenovky. Brzy zjara jsme zaseli 2 druhy chilli papriček a čekali, až se semínka probudí a ukážou se rostlinky. Po asi 4 týdnech čekání se podařilo naklíčit několik rostlin, dalším krokem bylo přesazení a zbývalo jen postavit konstrukci pařníku, který již stojí na školní zahradě, vytvoření zásobárny vody a potřebných polic. I tyto kroky jsme postupně zvládli a stačilo čekat, jakmile rostliny povyrostou a budou se moci umístit do zmiňovaného pařníku. Čas utekl jako voda a s koncem školního roku nám v pařníku rostou krásné silné rostliny obsypané květy a malými plody, během letních prázdnin je budeme zalévat a na podzim snad i ochutnávat. Děkujeme panu učiteli, že jsme si tento projekt pěstování a starání se o rostliny mohli zkusit a teď se můžeme chlubit, co se nám povedlo, protože zase tak jednoduché to nebylo.

Za pěstitele Solfronk Zdenek a hlavně žáci 8. a 9. tříd při pěstitelských a pracovních činnostech.