V sobotu 12. 10. jsme se probudili do krásného slunečného rána. Byl to den, na který jsme si naplánovali výšlap našeho turistického kroužku na Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa s nadmořskou výškou 1084,2 m n. m. Nejprve jsme dojeli vlakem do stanice Zlatá Koruna, ze které jsme pokračovali po žluté turistické značce. Během cesty lesem jsme pozorovali různé přírodní úkazy jako například srostlé stromy či nádory na kmenech stromů. Kdybychom si s sebou vzali košíky, přivezli bychom je plné hub. Na vrcholu Kletě jsme museli ještě zdolat 110 schodů na rozhlednu s názvem Josefova věž. Odměnou nám byl nádherný pohled na jedné straně na Českobudějovickou pánev a na straně druhé na Šumavské podhůří. Protože bylo krásné počasí, viděli jsme v dáli dokonce siluetu Alp. Zpáteční cesta uběhla velice rychle, z kopce to jde samo. Došli jsme do Českého Krumlova, kde jsme doplnili spálené kalorie v cukrárně a pohráli si na dětském hřišti.
Kromě paní učitelky Bürgerové a Klímové a paní asistentky Mikešové se zúčastnili: Vašek Buzek, Marek Magát, Markéta Šeligová, Honzík Anichober, Jirka Uhlíř, Kačka Vedlová, Fanda Kvasnička a bývalý žák Vojta Klíma.
J. Klímová