Červnové středy v podání žáků 9. třídy se nesly ve znamení společných turistických výletů do okolí. Po předchozích výšlapech na Kleť, Ptačí skály a Kamenný kostel jejich poslední společná výprava směřovala na zapomenutá místa pod vrchem Smrčiny. Ranní plavbu přívozem do Bližší Lhoty díky pozdnímu příchodu Ondry jsme si užili hned dvakrát a poté jsme již stoupali po již zapomenuté cestě u Huťského potoka mezi dva vrcholy Kopku a Bulík, kde jsme se vyfotili u houbového stromu. Pokračovali jsme přes Klápu směrem na Novou Pec a poslední zastávkou bylo občerstvení před železniční zastávkou Pernek, ze které jsme se vrátili do Horní Plané.

Teď nás čekají poslední dny na základní škole, rozloučení s domovem důchodců, s učiteli, spolužáky, po dvou měsících prázdnin již studia na středních školách a pro mnohé i odchod z domova a nový život.

Ivo Černý a Zdeněk Solfronk