Po úspěšném výstupu na Kleť jsme se rozhodli, že zdoláme ještě další hory naší krásné a tajemné Šumavy. Zvolili jsme neznámou a těžce dostupnou lokalitu Ptačí skály a prastarý skalní útvar Kamenný kostel. Vycházíme již v 7:30 z Nového Údolí směrem na Třístoličník s krátkou zastávkou u Rosenauerovy nádrže, která napájí Schwarzenberský plavební kanál. Dále už jdeme po neznačené trase lesem po skalách, potokem až k Ptačí skále, kde v 1285 m n.m. panují příjemné teploty pro přestávku na oběd.

Obdivujeme výhledy na Třístoličník, Boubín, Špičák a vše máme jako na dlani. Je krásné počasí a mnoho času, tak navštěvujeme Kamenný kostel, prastarou lokalitu, kde už si někteří z nás sahají na samé dno svých sil, potíme litry potu a cedíme kapky krve, zvláště naše horolezecká skupina!

Jelikož s sebou máme zamilovaný pár speciálně vycvičených psů, nebojíme se ničeho, vše jde hladce a nemáme žádné větší ztráty. Cesta zpět už je pohoda, klídek a ani nám nevadí, že máme v nohách 19,91 km velmi obtížným terénem s převýšením 601 metrů – to vše za necelých 7 hodin i s přestávkami. Místo fňukání a výmluv slyšíme od statných deváťáků jen toto: ,,Kam půjdeme příště?“

Padly velmi zajímavé tipy na výlety, tak uvidíme a budeme se moc těšit!

 

Za vysokohorské turisty z řad deváťáků

Zdeněk Solfronk, Ivo Černý