Žáci 7. A Tomáš Jagr, Tomáš Koza a Damián Mareš se probojovali do regionálního kola soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích. Toto kolo vždy organizuje VOŠL a SLŠ B. Schwarzenberga v Písku. Ve čtvrtek 21.4. jsme s naším vítězným týmem tuto školu navštívili a žáci se vraceli do Horní Plané s umístěním na 5. místě.

V rámci soutěže byl pro účastníky připraven i zajímavý program, který ještě před soutěží začal prohlídkou školy a různých sbírek. Během přestávky před vyhodnocením pro nás byly ve školním arboretu připraveny ukázky kynologického kroužku, sokolníků a dokonce jsme se mohli jít podívat i na chystanou výstavu trofejí. Den v Písku jsme si všichni užili a již teď se těšíme na příští ročník.

Markéta Špaková