Žákům ze šesté třídy se ve čtvrtek 30. května více odhalil svět vodních (mikro)organismů. Zase po roce nás navštívila paní Jaroslava Kohoutová se svými výukovými programy, tentokrát na téma život ve vodě. Ten je v tuhle roční dobu pro šestku jako dělaný na míru, protože se s dětmi v rámci přírodopisu ve vodě zrovna nacházíme. Děti si nejprve za pomoci trvalých preparátů hmyzu osahali dovezenou mikroskopickou techniku a naučili se, jak se připravuje preparát pod mikroskop. Pak už přišla na řadu jejich samostatná práce a zkoumání vzorků různých vod. Své nálezy živočichů a rostlin si mohli přijít nafotit nebo natočit i na speciální mikroskop propojený s počítačem. Našli například nádherné exempláře hrotnatek. Obě skupiny pracovaly s velkým zaujetím a zahrnovaly paní lektorku i mnoha otázkami.

Program byl podpořen v rámci Šablon III.

M. Špaková