Na konci března měli žáci 6. třídy, stejně jako šesťáci v předchozích letech, možnost blíže se seznámit s vybranými šelmami našich lesů prostřednictvím výukového programu Vojenských lesů a statků vedeného Růženou Heřmánkovou. Během dvou vyučovacích hodin se děti pomocí různých metod práce dozvěděli jak základní fakta o šelmách, tak spoustu zajímavostí. Informace o jednotlivých šelmách si postupně žáci zprostředkovávali mezi sebou prezentací toho, co ve skupinkách zjistili z textu a obrázků. Další znalosti pak přineslo i sledování videí přímo ze života šelem, jako je jezevec, liška či lasice hranostaj. Lesní pedagožce R. Heřmánkové moc děkujeme za spoustu nových informací, které někteří žáci určitě využijí i ke zpracování svých projektů lesních ZOO.

M. Špaková