Dne 13. 5. 2024  jsme se účastnily soutěže “Mladý zdravotník” v Českém Krumlově. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – žáci prvního a žáci druhého stupně.

Tým prvního stupně byl složen z Izabely Brůhové, Evy Homolkové, Sáry Kášové, Terezy Peškové a Karolíny Práškové.

Tým druhého stupně byl složen z Natálie Hermanové, Nely Mrázkové, Adély Rybové, Lucie Šimové a Kristýny Štěpánkové.

Na dětském dopravním hřišti u DDM v Českém Krumlově jsme musely projít stanovenou trasu s různými stanovišti. Na nich byly připraveny simulované situace, při kterých byl vždy někdo „zraněn“ a my jsme musely poskytnout první pomoc; ošetřit zranění, utěšit zraněného a zavolat záchranku. Prokázaly jsme tak své znalosti v oblasti zdravovědy. Díky skvělé přípravě paní učitelky Kášové a paní asistentky Mrázkové se dívky z prvního stupně umístily na krásném druhém místě.

My z druhého stupně jsme skončily na místě prvním a postupujeme tak do krajského kola.

Všechny jsme si soutěž v Českém Krumlově moc užily. Daly jsme do toho všechno a vyplatilo se nám to. Všem moc děkujeme za podporu 😊

Kristýna Štěpánková, 6.třída