23.– 25.10.2023 naši školu navštívili žáci z partnerské školy v Kirchbergu.

Hlavním tématem této návštěvy byl projekt Stop Motion Films, který spočíval v  natáčení krátkých animovaných filmů. Účastníci projektu se ve smíšených skupinkách museli domluvit na tématu i způsobu natáčení, rozdělit si úkoly a zvládnout technické zpracování.  Naši žáci devátého ročníku spolu s dětmi z Kirchbergu strávili také dvě odpoledne, kdy si mohli užít společnou procházku po našem městečku nebo zábavnou halloweenskou party.

Díky účasti v tomto projektu dostali naši deváťáci možnost rozšířit si své IT dovednosti, vyzkoušet si své jazykové schopnosti v běžném životě a možná i získat nové kamarády.

„Moc jsem si to užila. Při práci byla super atmosféra a legrace. Bavilo mě vymýšlet příběh, který jsme potom ztvárnili. Naučila jsem se, jak funguje Stop Motion film a už vím, jak je náročné natočit animovaný film. Bylo fajn si to vyzkoušet.“

„Mohla jsem využít angličtinu a trochu i němčinu. Sice mi tato akce  zasáhla i do volného času, ale vůbec mi to nevadilo.  Mám radost, že jsem mohla poznat nové lidi. Docela jsem se toho nejdřív bála, ale nakonec to bylo moc fajn.

„Bavilo mě dělat ta videa. Měli jsme dobrou skupinu, se kterou jsme se pořád smáli. Taky mě bavil Halloween, kde jsme si víc povídali, a tak se i víc poznali.“

„Naučil jsem se nebát mluvit v angličtině a prosadit si svůj nápad. Líbilo se mi, že jsme ve škole dělali něco jiného než obvykle. Bylo vidět plno úsměvů, což na tom bylo to nejlepší.“

Účastníci projektu z  9.A a 9.B