V pondělí 11. prosince se na sjezdovkách v lyžařském areálu v Lipně nad Vltavou konal jednodenní lyžařský kurz pro žáky naší školy. Kurz byl určen pro žáky 6. až 9. tříd a byl rozdělen do tří skupin podle úrovně dovedností. Začátečníci se naučili základy lyžování, jako je rozjezd, zastavení a oblouky. Pokročilí si zase zlepšili svou techniku.

Počasí sice nebylo ideální, ale ani to nebránilo tomu, aby si všichni účastníci kurzu užili spoustu zábavy. Lyžaři se mohli těšit na krásné zasněžené svahy a příjemnou atmosféru na sjezdovce, kterou měli sami pro sebe.

Kurz byl velmi úspěšný a všichni účastníci byli s jeho průběhem velmi spokojeni. Zejména ti, kteří stáli na lyžích poprvé, byli překvapeni, jak rychle se naučili základním dovednostem.

„Bylo to úžasné! Naučil jsem se spoustu nového a už se těším, až si to budu moci vyzkoušet znovu,“ řekl jeden z žáků. „Díky kurzu jsem se naučila lyžovat a teď už se můžu sama vydat na sjezdovku,“ pochvalovala další žákyně.

Velice tímto děkujeme paní  ředitelce za finanční pomoc s dopravou a všem členům realizačního týmu, kteří se podíleli na hladkém průběhu kurzu. Díky jejich úsilí se mohlo 23 žáků naší školy vydat na krásný lyžařský výlet.

Všem patří mé upřímné poděkování za jejich práci a nasazení.

Mgr. Michal Pernecký