Ve středu před velikonočními prázdninami jsme využili naší společné tříhodinovky a se sedmáky jsme si udělali velikonoční hodiny. Již v úterý během pracovních činností si žáci napekli typické pokrmy – beránky, mazanec, nádivku a jidáše. Ve středu začala hodina tím, že se hledal poklad. Žáci měli za pomoci práce s texty vyluštit tajenku a zjistit, kde se poklad ukrývá. Poklad se našel, spravedlivě rozdělil a mohli jsme pokračovat. V kuchyňkách jsme za pomoci přírodních barviv z kurkumy, cibule a červené řepy vyzkoušeli obarvit vajíčka. Ve třídě žáci upletli pomlázku a koledovali  – dívky chlapce odměnily připnutím stužek na pomlázku. O historii pomlázky a symbolice barev stužek jsme si také přečetli pár zajímavých informací. Vše, co žáci upekli, se snědlo a v rámci pracovního listu si pak na závěr žáci vybarvili i několik kraslic.

Markéta Špaková a 7.A