V pondělí 22. dubna jely naši školu reprezentovat na okresní kolo biologické olympiády v kategorii D (6.-7. třída) na Gymnázium Český Krumlov Markéta Šeligová a Alena Zupková ze 7. třídy. Opět, stejně, jako ve školním kole, bojovaly žákyně ve třech úkolech přímo na místě – v testu, poznávačce a laboratorní práci. Navíc s sebou vezly ještě vstupní úkol, na kterém pracovaly ve svém volném čase. V konkurenci žáků dalších základních škol i českokrumlovského gymnázia se Markétce podařilo všechny porazit a získat 1. místo a tím i postup do krajského kola! Alenka pak obsadila pěknou 10. příčku.

Oběma dívkám děkuji za vzornou reprezentaci školy a Markétce přeji hodně štěstí do krajského kola, které se bude konat koncem května v DDM v Českých Budějovicích.

M. Špaková (foto dívek: R. Mrázková)