Ptáte se, jak je to možné?

V září 2017 odstartoval projekt Sazka Olympijský víceboj. Je to největší školní sportovní projekt v naší republice. Mezi jeho zakladatele patří naši olympijští vítězové a mistři světa v desetiboji – Roman Šebrle a Robert Změlík.

Naše škola se do tohoto projektu zapojila brzy po jeho vyhlášení. Již několik let plníme jednotlivé disciplíny v hodinách TV. Protože rozvíjí všestrannost, snažíme se neustále výkony zlepšovat. Prvňáci a druháci plní pouze Olympijský diplom, od třetí třídy i Olympijský odznak. V letošním školním roce splnilo požadavky 80% žáků školy, ostatní si nemohli chybějící disciplíny dokončit z důvodu distanční výuky. Zájemci neustále kontrolují výsledky a někteří by je nejraději každou hodinu zlepšovali.

Velkou radost nám proto udělala dne 15. 6. 2020 zpráva o tom, že v letošním školním roce byla naše škola vylosována mezi výherce finanční odměny a na nákup pomůcek dostaneme 20 000 Kč.

Co je smyslem tohoto projektu?

Je určen pro základní školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií a jeho úkolem je zlepšit pohybovou průpravu dětí. Není proto určen pouze pro sportovně nadané žáky. Při jeho plnění mohou školy vyhrát Olympijský trénink na škole, který vede některý významný sportovec se svým týmem spolupracovníků. Každoročně se také mezi vylosované školy rozdělí 1 000 000 KČ na nákup sportovního zboží.

Olympijský diplom je určen zejména pro 1. stupeň a pro jeho získání je potřeba splnit osm různých disciplín. Pokud je žák splní, dostane diplom, na kterém mu navíc poradí, jakému sportu by se měl věnovat. To pořadatelé zjistí po vyhodnocení zaslaných výkonů.

Olympijský odznak již klade důraz na výkonost jednotlivce v deseti disciplínách, proto je určen zejména pro žáky 2. stupně. Ti, kteří získají určený počet bodů, odznak získají, ostatní dostanou diplom, na kterém mají uvedené body za jednotlivé výkony.

Mgr. Hana Bürgerová