Ráno jsme nasedli do vláčku a vydali se objevovat krásné okolí rybníka Olšiny. Rybník je obklopen mokřady, rašeliništi a smíšenými lesy. Děti měly možnost vidět nádhernou šumavskou přírodu bez zásahů člověka. Stezkou nás provázely různé naučné tabule-dozvěděli jsme se o rostlinách, které zde rostou i o zvířatech, které můžeme v okolí rybníka spatřit. Děti moc bavila i hra hádat zvířecí stopy, které jsou vytvořeny na kovových pražcích po celé stezce. Přešli jsme krásný dřevěný most a děti si vyzkoušely všechny přírodní atrakce, které stezka nabízí- dřevěné lávky, dřevěný domeček, mini rozhledna i dřevěné hnízdečko s vejci. Užili jsme si krásné dopoledne v přírodě a ušli pořádný kus cesty! A stálo to za to!