Deváťáci vyrazili na závěrečný výlet do Krkonoš

Konec školní docházky se nám, žákům 9. třídy, nezadržitelně přiblížil, a tak jsme si vyrazili užívat naše poslední společné chvíle do Krkonoš.

Horský penzion, který jsme měli jen pro sebe, nám poskytl na 4 dny zázemí po náročných horských túrách, i útulnou společenskou místnost, ve které každý večer při zapáleném ohni v krbu probíhaly nejen společenské hry, ale i tak trošku retro diskotéka.

Výstup na Sněžku byl pro někoho opravdu prvním horským výstupem do takové nadmořské výšky. Také teplota 3,5 stupně některé překvapila, stejně jako mlha, která nás každou chvíli schovávala pod svůj kabát.

Sestup Obřím dolem byl již za slunečné oblohy sladkou odměnou. A pro některé třešničkou na dortu byla jízda na bobové dráze v Peci pod Sněžkou.

Návštěva aquacentra v Janských Lázních nám vrátila ztracené síly po nachozených kilometrech.

Ještě nás čeká do konce školního roku několik společných menších akcí a už dnes víme, jak těžko se nám bude odcházet do naší nové životní etapy.

Ivo Černý, Zdeněk Solfronk a žáci 9. třídy