V rámci zakončení přírodovědného badatelského kroužku jsme se, stejně jako loni, vydali na pobyt do Bečova nad Teplou. Prostředí místní botanické zahrady, které tímto velice děkujeme, nám poskytlo ubytování a veškeré zázemí od čtvrtka 8. 6. do neděle 11. 6. Ve čtvrtek jsme se po dlouhé cestě na místo určení rozhodli spíše odpočívat, prošli jsme se po botanické zahradě, prohlédli si její unikáty a pověděli si v kostce její historii, která je velmi zajímavá. Žáci poté otestovali lodičky na Korunním rybníce a hry, které zahrada nabízí (stolní tenis, fotbal atd.).

V pátek jsme vyrazili prohlédnout si lázeňské město Karlovy Vary. Prošli jsme se kolonádami, ochutnali minerální prameny a svezli jsme se historickou lanovkou k rozhledně Diana. U rozhledny jsme rovnou navštívili i Motýlí dům a minizoo. Cestou zpět pěšky dolů na kolonády jsme prošli i kolem památného Jeleního skoku, ke kterému se váže pověst o objevu léčivých pramenů. Nemohl chybět ani nákup suvenýrů, jako jsou známé oplatky.

V sobotu nás čekal hlavní bod programu, kvůli kterému jsme do Bečova vyrazili – turistický pochod Z Bečova za minerálními prameny, jehož 47. ročník se právě konal. Vybrali jsme si trasu o délce 15 km, zaregistrovali jsme se a vyrazili. Jak pochod probíhal, si můžete přečíst v příloze, kde o pochodu žáci i vyučující napsali básničky. Každý z nás si z pochodu odnesl pamětní diplom a malý dárek.

Básně: básně k turistickému pochodu

V neděli nás již čekala dlouhá cesta domů. Vrátili jsme se sice unavení, ale plní dojmů.

M. Špaková a M. Šeligová