Ve středu 15. 2. se konalo místní kolo soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích. Letošní ročník byl zatím nejsilnější, co se týče zastoupení týmů naší školy v soutěži YPEF. Do budovy VLS šlo v letošním místním kole dohromady sedm tříčlenných týmů. Týmy byly složené z žáků 6.-8. ročníku. Celkem se soutěže letos účastnilo osm týmů – kromě naší ZŠ přijeli i deváťáci ze ZŠ Volary.

Nejprve všechny skupinky absolvovaly písemný test. Poté si dali všichni krátký oddech u naučných prvků a her, které pro děti byly připraveny. Následovala poznávačka, po které se šly sčítat body. Na prvním místě skončili žáci ZŠ Volary, kterým gratulujeme k postupu do regionálního kola. Na druhém místě byli osmáci T. Jagr, T. Koza a D. Mareš. Třetí skončily A. Jungvirtová, M. Šeligová a A. Zupková ze šesté třídy.

Všem žákům děkuji za účast a nasazení v soutěži a těším se v příštím školním roce v dalším ročníku soutěže.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém souboru.

M. Špaková

Výsledky YPEF Horní Planá 2023