Letošní ročník byl zatím nejsilnější, co se týče zastoupení týmů naší školy v soutěži YPEF. Do budovy VLS šlo v letošním místním kole 21.2.2022 dohromady šest tříčlenných týmů. Týmy byly složené z žáků 6.-9. ročníku.

Nejprve všechny skupinky absolvovaly písemný test. Poté si dali všichni krátký oddech u naučných prvků a her, které pro děti byly připraveny. Následovala poznávačka, po které se šly sčítat body. Nikdo v tu chvíli netušil, že to ještě bude napínavé. Dva týmy měly shodný počet bodů a bylo nutné jít do rozstřelu. Ten spočíval v další menší poznávačce. První rozřazovací úkol ovšem nerozhodl, ani druhý….nakonec byl stopován i čas, za jak dlouho žáci úkol splní. Díky času nakonec zvítězili Tomáš Jagr, Tomáš Koza a Damián Mareš, kteří tak z prvního místa postupují do regionálního kola, které se bude konat v průběhu dubna či května v Písku.

Všem žákům děkuji za účast a vítězům držím palce v regionálním kole.

M. Špaková

Výsledné pořadí:

  1. místo – Tomáš Jagr, Tomáš Koza, Damián Mareš
  2. místo – Kryštof Matějka, Nela Mrázková, Nikola Richterová
  3. místo – Ema Julie Škáchová, Jasmína Marešová, (Eliška Pastyříková – nemoc)
  4. místo – Tereza Gregarová, Tereza Mischková, Natálie Rychnavská
  5. místo – Lucie Šimová, Sára Prášková, Natálie Trančíková
  6. místo – Adam Magát, Matyáš Toman, Tomáš Tran