Ve středu 21. února se zase po roce konalo místní kolo soutěže YPEF, které v Horní Plané pořádají Vojenské lesy a statky. Letos jsme se na ředitelství VLS vypravili dokonce v osmi týmech žáků 6., 7. a 9. ročníku, což znamená zatím nejsilnější ročník soutěže. Pro soutěžící byl připraven teoretický test a poznávačka přírodnin. Během přestávky, kdy byly vyhodnocovány výsledky, mohli žáci využít připravené naučné prvky a hry. A také jednu novinku – rozšířenou realitu. Kdo mohl, uložil si do telefonu aplikaci, díky které si pak na speciálních panelech zobrazil čtyři živočichy – jelena, zubra, puštíka nebo lišku, něco se o nich dozvěděl nebo si s živočichem pořídil snímek. Po vyhodnocení, na které se můžete podívat v příloze, je jisté, že naše škola bude mít letos opět zástupce v regionálním kole, které se bude konat během dubna v Písku. Trojici ve složení Alena Zupková, Markéta Šeligová a Anežka Jungvirtová gratuluji k vítězství a přeji hodně štěstí do dalšího kola.

M. Špaková

Vyhodnocení zde: VÝSLEDKOVÁ TABULKA YPEF 2024