V pátek 12. května nás při výuce informatiky v 8. A navštívili prvňáčci, aby si vyzkoušeli nové robotické hračky.
Pracovali jsme s interaktivním robotem – Blue botem Beruškou, která se pohybuje dle toho, jak ji naprogramujeme, svítí a vydává zvuky.
Tento interaktivní robot je ideálním pomocníkem pro základy výuky algoritmů a programování pro mladší žáky.
Děti si tak vyzkoušely nejen základy jednoduchého programování na herních plánech, ale zároveň skládání jednoduchých slov, geometrických tvarů a i něco navíc. Osmáci prvňáčkům představili ovládání robotů a pak jsme se hned vrhli na programování, které děti moc bavilo a vymyslely, že nám nějaké berušky a herní plány namalují při výtvarné výchově. Robotické hračky mají velké využití pro všechny děti bez rozdílu věku, tak s námi byla nejen první třída s paní učitelkou Jandovou, ale také vychovatelka školní družiny a asistentka paní Komžáková, kde tyto hračky mají také své využití.

Velké díky patří hlavně dětem z 8. A, které práce s malými dětmi moc bavila.

Solfronk Zdenek