Sedmáci si užili lyžařský týden ve Frymburku

Po dvou letech se i přes složitou covidovou situaci podařilo zorganizovat lyžařský kurz pro žáky obou sedmých tříd na sjezdovce Marta ve Frymburku.

První dva dny se na frymburské sjezdovky vypravili pouze žáci 7.A, protože druhá ,,sedmička“ musela dokončit karanténu. Od středy se už u ranního autobusu scházelo všech 17 mladých lyžařů.

Žáci byli rozděleni do 4 skupin podle svých lyžařských dovedností. K dispozici jsme měli také dva lyžařské instruktory, kteří měli na starosti začátečníky a mírně pokročilé lyžaře.

Každý den byl rozdělen na dva zhruba 2,5hodinové bloky s hodinovou přestávkou na oběd. Vedle svých obědových balíčků jsme měli k dispozici malou svačinku (horký čaj, polévku a toust/párek/čočku/řízek), která nám všem přišla velmi vhod.

Velké poděkování patří panu Dlouhému nejen za chutné svačinky, ale i za uspořádání lyžařského slalomového závodu, při němž i nelyžaři na začátku týdne ukázali na jeho konci obrovské lyžařské dovednosti a nadšení.

Myslím, že si všichni týden na sjezdovce velmi užili a své lyžařské umění budou rozvíjet i ve svém volném čase.

Ivo Černý a Iveta Janáčková