Červen ve školní družině

Během posledního školního měsíce jsme společně zvládli dočíst pohádkovou knihu a seznámili jsme se s „Človíčkem“, se kterým jsme zažili spoustu dobrodružství. Za celý školní rok jsme v naší družině přečetli 9 knížek pro děti a jsme na to náležitě pyšní! Zkusili jsme si poskládat papírové lodičky a vyráběli akvárium s rybičkami. Sice jenom z papíru, ale udělalo nám také radost. Největší červnovou akcí byl náš družinový výlet do Českého Krumlova. Sice nám propršel, ale užili jsme si a máme další společné zážitky. Teď už se těšíme, že si odpočineme a uvidíme se v příštím školním roce, kdy mezi námi přivítáme nové kamarády z první třídy. Hezké prázdniny!                                                                                                                                                  Petra Komžáková – vychovatelka ŠD

 

 

Atletická olympiáda 1. – 3. třída

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žáci 1. – 3. třídy se zúčastnili olympiády v atletickém čtyřboji – dlouhý a krátký běh, hod míčkem, skok daleký. Všichni se snažili podat dobré výkony, navzájem si fandili a podporovali se.

Exkurze na Olšinu

Exkurze na Olšinu

V pondělí 22. 6. se žáci 3. třídy společně s žáky z Rakouska zúčastnili exkurze pro školy z regionu v rámci projektu „Biodiverzita stanovišť na Šumavě“.
Cílem akce je hravou formou přiblížit žákům téma biodiverzity v lese a na jeho okraji a posílit jejich vztah k ochraně přírody. Začali jsme v Návštěvnickém centru. Po úvodním seznámení a představení se děti rozdělily do dvojic. Vždy jeden z Česka a jeden z Rakouska. Při procházce po naučné stezce plnily jednoduché úkoly. Poznávaly rozmanitost biotopů na Olšině.                                                               Lenka Jandová

 

Výlet 3. třídy

Výlet 3. třídy.

Ve čtvrtek 18. 6. se žáci vydali do Českého Krumlova. Vystoupili na autobusovém nádraží. Po cestě se kochali pohledy na Český Krumlov. Svačina na náměstí jim dodala energii a hurá do Zrcadlového bludiště. Poté odpočívali nebo sportovali na dětském hřišti. Procházkou po uličkách Krumlova došli do Pohádkového domu. Tam se i trochu báli. Po nákupu suvenýrů se vydali zpět na autobusové nádraží. Cestou zpět si vyprávěli zážitky.

Lenka Jandová

Školka Nanečisto

Vážení rodiče nově přijatých dětí,

dovolujeme si Vás pozvat 4. 8. 2026 od 9.30 do 11.00 hodin na školku Nanečisto. Děti se seznámí s prostředím mateřské školy a poznají své nové kamarády a paní učitelky.

Těšíme se na Vás

Výlet

Ani vytrvalý déšť nás neodradil a družinový výlet jsme si všichni užili. Cestou na zámecké nádvoří jsme se podívali na krumlovské medvědy, kteří zrovna mlsali ovoce a zeleninu. V zámeckých zahradách nás přivítal pan Pohoda a Sonička z dětského divadla „Z Bedny.“ Zahráli nám pohádku „O loupežníku Barabánovi:“ V tvůrčí dílně si děti vyrobily zvonkohru, zkusily si střelbu z kuše. Společně jsme se vydali k zámeckému jezírku, kde jsme obdivovali nádherné lekníny, kachničky a krmili koi kapry. Výlet se nám vydařil!                                                        Petra Komžáková – vychovatelka ŠD

 

28. 05. 2026 Dětský den na Olšině

 

 

 

 

 

 

 

 

Letošnímu Dětskému dni konečně přálo počasí a děti si užily hodně zábavy na stanovištích, které pro ně připravily VLS, záchranné složky – policie, hasiči, zdravotníci, vodní záchranná služba, letečtí modeláři, vojáci aj. Vyzkoušely si své znalosti a dovednosti, svezly se traktorem, opekly si buřtíky, získaly zajímavé ceny a dárky.

Mgr. Jiřina Smetanová

25. 05. 2026 Školní výlet 1. a 2. třídy

První a druhá třída se letos vydala na školní výlet do ZOO na Hlubokou. Děti viděly mnoho zvířat, jejich mláďat, seznámily se se způsobem jejich života. Součástí výletu bylo i divadelní představení Žába, při kterém se dozvěděly zábavnou formou něco o vývoji žáby.

Mgr. Jiřina Smetanová