Exkurze na Olšinu

Exkurze na Olšinu

V pondělí 22. 6. se žáci 3. třídy společně s žáky z Rakouska zúčastnili exkurze pro školy z regionu v rámci projektu „Biodiverzita stanovišť na Šumavě“.
Cílem akce je hravou formou přiblížit žákům téma biodiverzity v lese a na jeho okraji a posílit jejich vztah k ochraně přírody. Začali jsme v Návštěvnickém centru. Po úvodním seznámení a představení se děti rozdělily do dvojic. Vždy jeden z Česka a jeden z Rakouska. Při procházce po naučné stezce plnily jednoduché úkoly. Poznávaly rozmanitost biotopů na Olšině.                                                               Lenka Jandová

 

 

Výlet 3. třídy

Výlet 3. třídy.

Ve čtvrtek 18. 6. se žáci vydali do Českého Krumlova. Vystoupili na autobusovém nádraží. Po cestě se kochali pohledy na Český Krumlov. Svačina na náměstí jim dodala energii a hurá do Zrcadlového bludiště. Poté odpočívali nebo sportovali na dětském hřišti. Procházkou po uličkách Krumlova došli do Pohádkového domu. Tam si i troch báli. Po nákupu suvenýrů se vydali zpět na autobusové nádraží. Cestou zpět si vyprávěli zážitky.

Lenka Jandová

Školka Nanečisto

Vážení rodiče nově přijatých dětí,

dovolujeme si Vás pozvat 4. 8. 2026 od 9.30 do 11.00 hodin na školku Nanečisto. Děti se seznámí s prostředím mateřské školy a poznají své nové kamarády a paní učitelky.

Těšíme se na Vás

Výlet

Ani vytrvalý déšť nás neodradil a družinový výlet jsme si všichni užili. Cestou na zámecké nádvoří jsme se podívali na krumlovské medvědy, kteří zrovna mlsali ovoce a zeleninu. V zámeckých zahradách nás přivítal pan Pohoda a Sonička z dětského divadla „Z Bedny.“ Zahráli nám pohádku „O loupežníku Barabánovi:“ V tvůrčí dílně si děti vyrobily zvonkohru, zkusily si střelbu z kuše. Společně jsme se vydali k zámeckému jezírku, kde jsme obdivovali nádherné lekníny, kachničky a krmili koi kapry. Výlet se nám vydařil!                                                        Petra Komžáková – vychovatelka ŠD

 

28. 05. 2026 Dětský den na Olšině

 

 

 

 

 

 

 

 

Letošnímu Dětskému dni konečně přálo počasí a děti si užily hodně zábavy na stanovištích, které pro ně připravily VLS, záchranné složky – policie, hasiči, zdravotníci, vodní záchranná služba, letečtí modeláři, vojáci aj. Vyzkoušely si své znalosti a dovednosti, svezly se traktorem, opekly si buřtíky, získaly zajímavé ceny a dárky.

Mgr. Jiřina Smetanová

25. 05. 2026 Školní výlet 1. a 2. třídy

První a druhá třída se letos vydala na školní výlet do ZOO na Hlubokou. Děti viděly mnoho zvířat, jejich mláďat, seznámily se se způsobem jejich života. Součástí výletu bylo i divadelní představení Žába, při kterém se dozvěděly zábavnou formou něco o vývoji žáby.

Mgr. Jiřina Smetanová

Květen ve školní družině

Začátkem měsíce jsme se věnovali tvoření ke Dni matek. Navštívila nás paní knihovnice, se kterou děti vyrobily pro maminky tulipán. Společně jsme ještě jako dárek vytvořili květinový košíček a medaile pro maminky. Stále pokračujeme ve čtení pohádkové knihy, která má 325 stran. Právě čteme poslední pohádku o drakovi, která je hodně napínavá. Také jsme si přečetli příběh malé psí slečny Dafi a procvičili jsme si čtení s porozuměním. Z papíru jsme vyráběli sluníčka a voskovkami a vodovými barvami malovali kočičky. Několikrát jsme také navštívili nové hřiště na pláži. Všichni se už moc těšíme na náš družinový výlet do Českého Krumlova.                                                                                                                                               Petra Komžáková – vychovatelka ŠD